O nas

O nas

icon_kawa

Naszą pasją jest kawa

O nas i o naszych pasjach

Gwarantujemy, że z nami picie kawy stanie się niezwykłym i rozkosznym rytuałem – zarówno o poranku, przy wschodzie słońca – pozwalającym radośnie i przyjemnie zacząć dzień, jak i podczas intensywnego wysiłku fizycznego i intelektualnego, podczas którego lekka goryczka w połączeniu z delikatną kwaskowatością postawi na nogi każdego. Nasze produkty swój niepowtarzalny charakter zawdzięczają ekologicznym polom uprawnym w Ameryce Południowej czy Etiopii. Pokonują najkrótszą z możliwych dróg i trafiają w prost do naszej palarni kawy. Na smak niezwykłego napoju składają się: smak, aromat i kolor. Przygotowana kawa, czy to w ekspresie, czy tradycyjnie parzona działa na wszystkie możliwe zmysły.

kawa

Zapewniamy, że z nami zatęsknisz za smakiem prawdziwej kawy. Z milionów ton kawy produkowanej rocznie na świecie, kawa produkowana przez nas należy do najlepszych i wyjątkowych. Potwierdzeniem tych słów jest stale rosnące grono smakoszy kawy z całej Polski. Czujemy satysfakcję wiedząc, że nasza kawa stale pobudza do działania i rozbudza zmysły. Zadowolenie naszych klientów pozwala nam podejmować kolejne wyzwania. Stale poszerzamy naszą ofertę o nowe, zaskakujące gatunki i rodzaje kawy. Cafe Ina to kawy świata na wyciągnięcie ręki z jednej z najlepszych palarni kawy w Polsce. Priorytetem jest dla nas świeży aromat palonych ziaren. Sednem sprawy jest dla nas przyjemność z picia kawy.

cafe-569349_640

z serca ekologicznych pól uprawnych

wprost do Twojej filiżanki

Jasno palona

kawa-jasno-palonaKawa jasno palona

Odcień jasno brązowy lub lekko cynamonowy. Kawa jako taka nie posiada charakterystycznych aromatów palenia. Dla poszczególnych kaw bardzo wyraziste są indywidualne nuty smakowe. Dla tego stopnia palenia charakterystyczna jest pozostałość cytrusowej kwaskowatości – połączonej z bardzo delikatną słodyczą. Ten rodzaj palenia nie służy sporej dawki goryczy. Sposób ten nie jest polecany do przygotowywania kaw espresso, a raczej jako indywidualny i wysublimowany.

Średnio palona

kawa-srednio-palonaKawa średnio palona

Odcienie ciemniejszych brązów. Zaliczany do najbardziej popularnych stopni palenia wśród kaw jednorodnych. Jednakowy poziom pomiędzy goryczą, słodkością i kwasowością. Indywidualne nuty smakowe są jak najbardziej wyczuwalne, choć nie tak wyraziście jak u kawy jasno palonej. Stopień palenia przeznaczony dla smakoszy preferujących kawę z ekspresu niskociśnieniowego, przelewowego czy ekspresów kolbowych lub tradycyjnie zalewających.

Ciemno palona

kawa-mocno-palonaKawa ciemno palona

Tutaj królują odcienie ciemnego brązu z możliwą oleistą powłoczką na ziarnie. Ten sposób palenia nadaje kawie karmelowy aromat. Kawa jest natomiast bardziej goryczkowa przy mniejszej kwaskowatości oraz mniejszych walorach dla indywidualnych nut smakowych. Głównymi beneficjentami tego rodzaju palenia będą fani espresso oraz wszelkich napojów, w tym zimnych na bazie espresso.

O smaku kawy decyduje wiele czynników. Duży wpływ ma jednak stopień palenia. Ta sama kawa w różnych stopniach palenia będzie smakować całkowicie odmiennie. Jednak stopień palenia nie oznacza, że można porównywać kawy między sobą. To jest jak ze słodyczami: każdy ma swoje ulubione. Spróbuj zatem tej samej kawy w różnych stopniach palenia i daj się zaskoczyć bogactwem smaku i niesamowitymi aromatami.

kawowy roadsterSPRÓBUJ ŚWIEŻO PALONEJ KAWY JUŻ DZIŚ !

Wybierz odpowiedni smak dla siebie. Zrób zapas, który pozwoli ci delektować się przez co najmniej tydzień. Jeżeli nie masz młynka poproś handlowca aby zmielił twoją porcję. Po powrocie do domu wsyp zawartość torebki do szczelnego pojemnika i schowaj w lodówce, aby spowolnić proces ulatniania aromatów. Każdego dnia sięgaj po kawę. Gwarantujemy, że bez względu na porę, zawsze poczujesz niesamowity aromat rozchodzący się po całym domu.

icon_kawa

Nasza ekipa

Kawo-głowi

wojtek1grzegorzmarcin harabinkuba-kujawski

 

icon_kawa

Zadowoleni klienci

referencje avekoreferencje celsped